© 2019  Rodokrug

  • Grey Facebook Icon

Orientační harmonogram festivalu

Pátek 10.5.2019

12.00

Příchod na festival

Ubytování

Informace

13.00

Oběd

14.00 – 16.00

Příprava posvátného ohně
Naladění na prostor
Ženy připravují oltář
Muži připravují dřevo, ohniště a vše potřebné

16.00 – 18.00

Oficiální zahájení
Úvodní slovo Zdeňka Ordelta
Představení vystupujících a přednášejících hostů a jejich slovo
Kruh
Modlitby

17.30

Zapálení posvátného ohně - obřad Slovanského kruhu

18.30

Taneční chorovody - Rostislav Žďárský

19.30

Večeře

20.30

Přednáška - Obroda domorodých tradic v Evropě, spojení a spolupráce

21.00 – 22.00

Představení belgické domorodé tradice – Werkgroep 
Tradice VzW
Tradice Asatru
22.00

Písně – kruh sdílení písní u posvátného ohně

Sobota 11.5.2019

8.00 – 9.00

Snídaně

9.00 – 10.00

Přednáška Karpatský pecúch – Oživené staré obřady a jejich význam pro člověka

10.00 – 11.00

Obřadní tanec – Vynášení Moreny

Přednáška Oberegy – ochranné symboly v běžném životě

11.00 - 12.00

Přednáška - Putování s domorodci kmene Kogi - Monika Michael (zástupkyně kmene Kogi)

12.00 – 13.00

Oběd

13.00 – 14.00

Přednáška zástupců České Pohanské Společnosti – Úcta k Zemi a jejím bytostem v současném každodenním životě – Marek Budimír Bednár

14.00 – 15.00

Přednáška Karpatský Pecúch – Obřadní lukostřelba

15.00 - 16.00

Přednáška UNUECO - vědomé utváranie celku - Petr Hradil

KLUBOZ – klub organického zemědělství

Pracovní dílna - Tkaní tašky, do které se vplétá sen světa - Monika Michael 

16.00 – 17.00

Přednáška Rodolad s pracovní dílnou - výroba panenky nebo slovanské mandaly „Boží oko“- Svetluška Hradilová

17.00 – 18.00

Ženský kruh - Nami Maria Lada

Karpatský pecúch – živé vstupy

18.00 – 19.00

Obřad ASATRU – belgická tradice - Johan De Vriendt

19.00 - 20.00

Večeře

20.00 - 21.00

Promítání a přednáška o vesmíru a spiritualitě belgických domorodců tradice Asatrů, Germáni - Thomas Slembrouck

21.00 – 22.00

Koncert skupiny SVARGA

22.00 - 8.00

Udržování posvátného ohně

Neděle 12.5.2019

8.00 - 9.00

Snídaně

9.00 – 10.00

Přednáška Medovina jako pití bohů a pracovní dílna Vaření medoviny - zástupce Keltů Dušan Matuška

Hlasová dílna – Hlas nitra - Nami Maria Lada

10.00 – 11.00

Přednáška Možnosti využití konopí setého pro lidské potřeby - Biohemp – Jan Šarapatka

11.00 – 12.00

Obřad plodnosti Matky Země – Poděkování Matce Zemi a předkům - Slovanský kruh

12.00 – 13.00

Oběd

13.00 - 14.00

Tvořivá dílna s přednáškou – Malováním k duši Vlčí ženy - Kateřina Polčanová

14.00 – 15.00

Přednáška Kolo roku – Slovanský kruh

15.00 – 16.00

Přednáška LADIVA – Soběstačnost s radostí a prostor lásky ve spojení s tradicí původních pramenů

16.00 - 17.00

Přednáška Posvátné rostliny naší Země – Nami Maria Lada

17.00 - 18.00

Oficiální ukončení festivalu
Obřad uzavření posvátného ohně se záměrem oživení našich tradic a síly v dalším roce

Poděkování místu, předkům, zúčastněným

Doprovodné pracovní dílny:

Pletení slaměnek – slaměnkář pan Patinka ze Štefanové
Kovářská dílna - Jan Šmakal

Hrnčířská dílna - Zdeněk Kučera z Lešné
Střelnice s tradičními luky - Karpatský Pecúch
Slovanské placky přímo z ohně – Karpatský pecúch
Míchání originálních tělových olejů na míru – Eva Babiaková
Malování perníčků – Šárka Urbanová